תביעה על רשלנות רפואית בשיניים

שלום רב אני פונה אליך בנושא רשלנות רפואית למרות שהבנתי שאת לא מטפלת בתיקים של שיניים אך אשמח בכל זאת לקבל הנחייה כלשהי כי אני אובדת עיצות ולא יודעת מה לעשות מבחינה רפואית ומשפטית ולכן אשמח לכל עזרה אפשרית.

עורכי דין רשלנות רפואית

עקב צילום רנטגן נתגלתה אצלי ציסטה מעל 4 שיניים קדמיות שעברו בעבר טראומה (מכה) ככל הנראה הציסטה נגרמה מזיהום.

אחת מהשיניים עברה טיפול שורש והשניה בריאה. הרופא טען שהזיהום נגרם מהשן הבריאה משום שלדבריו היא כבר מתה לפי הצילום ולפי מבחן קור ושצריך לעשות טיפול שורש. הרופא התחיל את טיפול השורש ללא הרדמה כי טען שהשן מתה ממילא אך משום שהרגשתי כאבים בעת הקידוח הפצרתי שאני רוצה הרדמה והוא אכן שם הרדמה. כשהגיע לפתח הלשכה גילה נקודת דם, כלומר, השן בעצם חיה ולא נזקקת לטיפול שורש  לכן בוצע מצע קלציום הידרוקסיד ובוצעה סתימה קבועה לקידוח.

בסוף הטיפול הוא גם התעצבן עלי, דיבר בגסות (אחרי שראיתי על פניו שמשהו לא בסדר ושאלתי מה קורה הוא אמר ש"ההאינראקציה הזאת לא מתאימה לו ומלחיצה אותו") והאשים אותי שאם לא היתי מבקשת הרדמה אז הוא היה מבין לפני הפגיעה בעצב שהשן חיה ולא מתה וכל זה היה נחסך.
מאז הטיפול עברו שבועיים וחצי ויש לי כאבים בעת שתיה חמה קרה  ובאויר קר וחם.
הוא הפנה אותי לחבר שלו שהוא אנדודנט, אליו הלכתי לפני יוומיים והוא אמר שכאבים בעת אויר קר מחייב טיפול שורש.

כלומר, כעת אני צריכה  לבצע בכל מקרה טיפול שורש בשן הקדמית בשל הפגיעה בעצב. האם יש כאן מקום להגיש תביעה רפואית ??
הוא אמר לחבר האנדודנט שלו שלא יגבה ממני כסף על הביקורת ועל טיפול השורש אבל כידוע ההוצאה הגדולה ביותר היא הכתרים שצריך להחליף כל 7 שנים ומשום שזו שן קדמית ארצה כתרים ברמה גבוהה.

הבנתי שזה מקרה גבולי ולכן אין טעם להגיש תביעה על רשלנות רפואית. האם זה נכון?

תודה מראש, אסתריקה בת 22 מר"ג.