שאלה אל עו"ד רשלנות רפואית

עו"ד רשלנות רפואית ענת מולסון שלום, מאז גיל 30 הייתה אחותי בפיקוח על ידי מחלקת העיניים בבית החולים בשל כאבי ראש, בעיות ראייה ובעיות בעצבי הראייה שלה (כולל דימום). בשנת 2007, התחלתי לסבול מכאבי ראש בצורה חריגה מאוד חזקים, בחילות, הקאות תכופות ורואה "שחור". כתוצאה מכך, במהלך ביקורו בישראל, רופא המשפחה שלה הפנה אותה בדחיפות לרופא למעקב נוסף. התלוננה על התסמינים ובקשה MRI דחוף. הרופא סרב לתת לה MRI או כל דבר אחר בדיקת הדמיה של המוח בטענה בפגישה שהייתה לה "pseudotumor cerebri" (כלומר, שיש תסמינים דמויי גידול אך ללא גידול ריאלי), למרות שבדיקת MRI שעברה שהייתה לה.

אבל האבחנה שלה הייתה שגויה לחלוטין, כי היה לה גידול עצום קריאה במוח ומכאן עלתה לנו מחשבה לשכור עו"ד רשלנות רפואית טוב.

במקום זאת, הרופא ביצע את בדיקות ראייה הרגילות ואמר לה לחזור לבדיקות פעם בשנה.

הייתה לה תחושת הקלה שהיא הייתה בסדר ולכן ירדה מהרעיון לשכור עו"ד רשלנות רפואית, אבל עם זאת מצבה המשיכה להתדרדר בחודשים הקרובים. לאחר כשנה מצבה הייתה קריטי וסכנת חיים, והיא הלכה לחדר המיון. בצילום MRI  התגלה גידול עצום (6 סנטימטרים) כלי דם (מלפורמציה החלולה) עם דימום גדול מאוד. כמה ימים לאחר מכן היא עברה ניתוח חירום במוח בבית חולים גדולים קרובים ללא אפשרות לבחירת בית חולים, מנתח או העברה לבית חולים טובים יותר בשל המצב הרפואי הקריטי שלה. מה דעתך בתור עו"ד רשלנות רפואית מנוסה?

מאז הניתוח שלה היא חולה מאוד, סובלת מכאבי ראש יומיומיים קיצוניים מתישים, הוכיח ליקויים קוגניטיביים ואפילפסיה.

אפילפסיה גם יש לה בשל שרידי הדם והצלקת במוח כתוצאה מהדימום מהסיבי שנמשך במהלך החודשים שקדמו למבצע. מצב זה פגע באיכות חיים שלה, ומנע ממנה להמשיך בלימודי האדריכלות שלה ולנהל חיים נורמלים.

כיום היא היא חולה מאוד, סובלת מכאבי ראש קיצוניים בכל יום, יש לה אפילפסיה (לשם כך צריכה לקחת תרופות כל החיים שלה כולל בעת הריון בעתיד) ויש לה בעיות קוגניטיביות בשל הגודל והמיקום של הצלקת במוח ובשל האפילפסיה שלה.

היא לא יכולה ללמוד, לעבוד או לחיות חיים נורמלים והיא רוב היום במיטת הרגשה רעה. יתר על כן, חודש אחד לפני אפילפסיה התדרדרה באופן משמעותי והיה לה ההתקף אפילפטי הראשון שלה וכמעט מתה.

מאז הסוג המסוים של גידולה (cavernoma) ידוע לגדול לאט, זה בטוח שהרופא בצע כל סוג של הדמיה שהיא היה מוצאת הגידול הזה, המאפשר לתמר לבחור את המנתח הטוב ביותר בזמן, והכי חשוב, למזער המשך צמיחת גידול ודימום (שהם המקור של אפילפסיה), כמו גם תופעות לוואי חמורות אחרות היא סובלת מהיום.

האם כדאי לקחת כבר עכשיו עו"ד רשלנות רפואית או לחכות קצת לראות אם היא מתייצבת?