רשלנות רפואית

בתביעות רשלנות רפואית, ישנן מחלוקות קשות בין הצדדים בנוגע לגובה החזרי ההוצאות שיש לשלם לנפגעים.

בפסק דין שפורסם לאחרונה, לטענת התובעים יש לפצות אותם במסגרת רשלנות רפואית על הוצאות אשפוז שנשאו בהם כפי שמפורט בנייר של קופת חולים בסכום נומינלי של 60,869 ₪. הם חושבים שיש לקבל את הנייר שמתעד את התשלומים גם בהיעדר עדות ישירה של המוסד שבו אושפזה המנוחה או קופת חולים ויש להשיב את הכסף כאשר הוא נושא הפרשי הצמדה וגם ריבית מן המועד של התשלום.

גם דורשים התובעים שיפסקו להם פיצויים של רשלנות רפואית על שכירת מטפלת בשכר שמפורט בתצהיר, תוך שהם מפנים לנלמד מנייר המוסד על כך שיש למנוחה מטפלת. חישוב שאותו ערכו התובעים מגיע לסכום של 109,000 ₪ עבור הוצאות האשפוז לאחר שהוספו להם ריבית והצמדה ומאמצע התקופה וכן הם מבקשים לפסוק סכום של 10,100 ₪ לחודש למשך 15 חודשים בתוספת הצמדה וריבית עבור המטפלות. הם מבקשים בנוסף פיצוי עבור הוצאותיהם שלהם לביקור המנוחה, הוצאות הנסיעה, החנייה ואבדן ימי עבודה.

הנתבעים סבורים כי ההוצאות להם טוענים התובעים כלל לא הוכחו ואין לפסוק להם דבר. הם מפנים לכך שהתנגדו לעדויות השמיעה שהובאו בהיעדר ראיה ישירה על ההוצאות וטיבן.

כפי שמסר בנה של המנוחה, בתצהירו, שילם אחיו עבור אשפוז לקופת חולים השתתפות בהתאם לפירוט הסכומים שהוגש וצורף לתצהירו. גם שניתן היה להוכיח את התשלום בצורה טובה יותר מצאתי כי די באמור בתצהיר ובמסמך של קופת החולים לאומית כדי לעמוד בנטל המוטל על ניזוק במשפט האזרחי כדי להוכיח את נזקו. המדובר בפירוט של התשלום לפי חודשים ושנים כפי שהוא מופיע ברשומה של קופת חולים לאומית ומובהר בו מהם הסכומים ששולמו על ידי המנוחה לקופת החולים עבור השירות. לפיכך השופט פסק לתובעים את הסכום ששולם בתוספת הפרשי הצמדה וריבית בהתאם לתחשיב שהגישו - 109,005 ₪ (נכון להיום).

באשר להוצאות האחרות שעניינן התשלום למטפלת וכן ההוצאות שנגרמו לבניה של המנוחה לנסיעות, חניה ואבדן זמן בהיעדר תיעוד מספיק לכל אותן הוצאות מצאתי לנכון להעריכן על דרך של אמדן ואני פוסק סכום נוסף של 25,010 ₪ בגין הוצאות אלה. בקביעת הסכום הביא השופט בחשבון גם כי המנוחה הייתה אישה מבוגרת וחלק מהביקורים והסיוע שניתנו באותה תקופה היו ניתנים ממילא גם אלמלא אירוע הנפילה שנבעה עקב רשלנות רפואית.

התובעים מבקשים לפסוק סכום עבור הוצאות אלה גם בהיעדר קבלות. הם מעריכים את הנזק שנגרם בראש נזק זה בסכום של 15,010 ₪. הנתבעים העריכו בתחשיב הנזק מטעמם את הפיצוי הראוי בסכום של 7,600 ₪. בהיעדר קבלות אני פוסק לתובעים על דרך של אומדן סכום של 10,010 ₪.

בנוסף, ראו להלן שאלה בנושא רשלנות רפואית במתן תרופה:

שמי קארין בת 26 ונוטלת אלטרוקסין כבר 4 שנים, סתי ודודתי גם הן נוטלות את התרופה .

בחדשים האחרונים אני משתמשת בכדור החדש ורק בימים האחרונים עם פרסום

הידיעה אודות הפורמולה החדשה של הכדור התחלתי לקשר בין תופעות שאני חווה

לבין השינוי , מדובר בעליה במשקל , עייפות קשה, חולשה , סחרחורות  יתכן שבעיות נוספות קשורות-אין לי ידע מקצועי,

עדיין לא הגעתי לקופ"ח לבדיקות דם (בפעם הקודמת שביקשתי נאמר לי שמספיק להבדק פעם בשנה)

בעיות נוספות שייתכן וקשורות הן :

בעיה באוזן -לאחרונה יש לי אטימות לסרוגין של האוזן (אף אא"ג לא מצא את הסיבה)

כמובן שגם אני כמו רבים אחרים שכותבים בפורומים השונים לא ידעתי על ההבדל בפורמולה

כאמור גם אמא שלי ואחותי נוטלות את הכדור וגם הן מדווחות על תופעות לוואי של חולשה, עליה במשקל וחוסר איזון

אשמח להצטרף לתביעת רשלנות רפואית שאולי תיתן לנו תקווה לעתיד טוב יותר.

אני מניחה שאת מקבלת שאלות כאלו על רשלנות רפואית כל הזמן אך אודה למענה מהיר.