אירוע מוחי האם שבץ מוחי

ישנם מקרים רבים של תביעות בגין אירוע מוחי או שבץ מוחי. להלן מקרה שאינו בנושא אירוע מוחי או שבץ מוחי, אך גם בו עלתה סוגיה משפטית.

בית משפט לתביעות קטנות בטבריה

ת"ק 51336-11-11 לוי נ' ד"ר מסלחה

בפני
כב' השופטת רים נדאף
התובע
אלי לוי
נגד
הנתבע
ד"ר וליד מסאלחה
פסק דין

1. ענייננו בתביעה ע"ס 6,000 ₪ בגין טיפול שיניים שקבל התובע מהנתבע. התובע טוען כי סיכם עם התובע על עקירת שיניים וריפוד לפלטה (שיניים תותבות) בעלות של 1,700 ₪. הוא עקר לו את השיניים והכין לו את הריפוד אלא שלאחר תקופה קצרה נשברה לו הפלטה, הנתבע הדביק לו אותה בדבק מהיר וזה לא צלח, ועל תיקון הפלטה ביקש תשלום נוסף אך התובע לא הסכים, ופנה לרופא אחר שתיקן לו את הפלטה בעלות נמוכה יותר.
°
2. הנתבע מכחיש כל אחריות לטיפול וטען כי מה שהתחייב כלפי התובע הוא נתן. סוכם רק על עקירת שיניים וריפוד, והנתבע סיפק לתובע את מה שסוכם. הנתבע טוען כי הוא לא הכין או הרכיב לתובע את הפלטה, וכי הפלטה הייתה בשימוש התובע לפני פנייתו אליו. הנתבע טוען כי לא הריפוד שהרכיב הוא שגרם לשבר בפלטה, וכי אין לנתבע כל אחריות על הפלטה. הנתבע טוען כי כל טענה שבמקצועיות טעונה הגשת חוות דעת רפואית שלא הוגשה מטעם התובע.
5129371
546783133. ביום 16.3.12 התקיים דיון בפניי בו שמעתי את טענות הצדדים. לאחר ששמעתי את העדויות הגעתי למסקנה כי דין התביעה להידחות. התובע לא הרים את הנטל להוכיח כי הנתבע התרשל כלפיו בטיפול הרפואי שניתן לו. עצם שבירת הפלטה אינה מוכיחה כל התרשלות מצד הנתבע, במיוחד כשהפלטה מלכתחילה הותקנה והורכבה ע"י רופא אחר, והייתה בשימושו של התובע תקופה לא מבוטלת לפני שפנה לעקירת שיניו אצל הנתבע. התובע לא הוכיח כי אותו ריפוד שהורכב בפיו ע"י הנתבעת בוצע באופן רשלני וכן לא הוכח כל קשר סיבתי בין הרכבת הריפוד בפי התובע לבין שבירת הפלטה.
— סוף עמוד 1 —
רים נדאף 54678313
4. לסיכום, אני דוחה את התביעה ומחייבת את התובע לשלם לנתבע הוצאות משפט בסך 500 ₪.
ניתן היום, כ"ח אדר תשע"ב, 22 מרץ 2012, בהעדר הצדדים.

מקרים קשים יותר של אירוע מוחי או שבץ מוחי כדאי לחפש בפסקי דין שונים של בתי המפשט, בעיקר מוחיז או עליון, אשר דנו בשאלה אם ניתן וצריך היה למנוע אירוע מוחי או לטפל נכון יותר במקרה של שבץ מוחי.