רשלנות רפואית בלידה

ילד בן 9 צולע ובעל רגל קצרה מן השנייה ב 2 ס"מ, תובע מבית חולים "לניאדו" בנתניה פיצויים בגובה 2.5 מיליון שקלים. בתביעה נטען כי נותרה לו נכות לצמיתות בעקבות רשלנות רפואית בלידה.

במהלך חודש דצמבר, נולד הקטין בניתוח קיסרי בבית החולים "לניאדו". לאחר הלידה הבחינה אמו, כי רגלו השמאלית של בנה נפוחה. רופא אורתופד איבחן כי שהילד סובל מ-שבר בעצם הירך.
על פי כתב התביעה, רשלנות רפואית בלידה התרחשה כאשר ילדה האם בבית החולים "לניאדו" לאחר שהובהלה אליו יומיים קודם לכן אך הוחזרה לביתה בטענה כי הילד במצג עכוז ועליה לחכות שיתהפך. כשהגיעה ללידה במצב של ירידת מים נמסר לה כי העובר עדיין במצב של היפוך ולאחר שלא צלח ניסיון הרופאים לסובבו, נתבקשה לשוב לביתה בטענה שהעובר צריך להתהפך.

מקץ כמה שעות, שבה היולדת לבית החולים, ואז הוחלט על ידי הצוות הרפואי ליילדה, והיא הובהלה בדחיפות לחדר ניתוח ובוצע שם ניתוח קיסרי. עם היוודע דבר השבר הועבר התינוק לבית החולים "מאיר" בכפר סבא לניתוח ולהמשך טיפול.

בעקבות הארוע, היה התובע נתון למעקב רופא אורטופד עד ליום הגשת כתב התביעה, תוך שהוא מתהלך בצליעה עם משיכת רגל שמאל. בכתב התביעה נטען, כי הרגל של התובע שהתקצרה בניתוח ב2 ס"מ מתעייפת מהר והוא מתקשה לעסוק בספורט ובעמידה ממושכת.

ד"ר טל אליהו, מומחה לכירורגיה אורטופדית, קבע בחווה"ד כי יש לקבוע לתובע נכות צמיתה בשיעור של 15 אחוז.

למידע נוסף בנושא תביעות- רשלנות רפואית בלידה

שליחת תגובה

כתובת האימייל שלך לעולם לא תפורסם או יעשה בה כל שימוש. שדות חובה מסומנים ב*

*
*